Tag Archives: bdi free aero2 net 8080

KONKURENCJA DLA WINDOWS

Linux to system operacyjny, który stał się główną konkurencją dla systemu operacyjnego Windows. Windows jest dużej na rynku oprogramowania komputerowego, z tego powodu szybciej zyskał sobie stałych, wiernych użytkowników. Przez kilka lat kiedy system operacyjny Linux już był dostępny na rynku oprogramowani, to większość użytkowników komputerów nie wiedziało wcale o jego istnieniu. Linux stał się tak dobrym i prostym w obsłudze systemem operacyjnym, że jest realną, poważną konkurencją dla dobrze znanego wszystkim systemu operacyjnego Windows,na korzyść systemu operacyjnego Linux działa fakt, że jest on całkowicie bezpłatny. Część użytkowników komputerów wychodzi z założenia, że jeśli może na podobnym systemie operacyjnym pracować bezpłatnie, to dlaczego ma za niego płacić. To główny powód przejścia z systemu operacyjnego Windows na Linux. Osoby odpowiedzialne za dystrybucje systemu operacyjnego Linux, robią wszystko by użytkownicy komputerów poznali i spróbowali alternatywnego systemu operacyjnego, jakim jest Linux. Ten system operacyjny staje się coraz bardziej znany, już prawie każdy użytkownik komputera, wie o jego istnieniu,a to już tylko jeden krok by zacząć z niego korzystać.

Cześć, nazywam się Kacper i witam Cię serdecznie na moim blogu. Treści, które wrzucam do sieci są związane bezpośrednio z tematami technicznymi i nowinkami technologicznymi. Jeśli jesteś hobbystą takim jak ja, serdecznie zapraszam Cię do lektury wpisów!

Czy da się żyć bez komputera?

Czy da się żyć bez komputera? Bardzo dobre pytanie, a i odpowiedzi na nie może być mnóstwo. Ja postaram się odpowiedzieć za siebie, bo jest to bardzo indywidualna sprawa. Według mnie da się przetrwać bez niego, jednak wszystko zależy od sytuacji. Gdy mamy możliwość bycia w jego posiadaniu, nie widzę sensu, aby z tego nie skorzystać, inna sprawa, kiedy takowej możliwości nie mamy. Komputer obecnie gości częściej niż w co drugim domu, a i szkoły nie mogą narzekać, bo również są w posiadaniu takowego sprzętu i to coraz częściej dobrej jakości, więc nawet jeśli jakimś trafem dziecko nie miało styczności z tym urządzeniem w domu, może te braki nadrabiać w szkole. Nie wszyscy chcą ?zapoznać się? z komputerem. Możemy spotkać się z ludźmi, którzy mimo, ze posiadają we własnym domu komputer wraz z Internetem, nie korzystają z tego, bo dla nich to tylko strata czasu. Nie da się ukryć, że każdy ma prawo do własnego zdania i trzeba o tym pamiętać, szanując to. Coraz częściej jednak można zobaczyć przy komputerze starsze osoby, tym samym wypiera to stereotyp, że tylko dzieci przebywają przed monitorem. Często babcie i dziadkowie zasiadają przy klawiaturze buszując po Internecie, a nawet grając w gry online. Nigdzie przecież nie jest napisane, ze korzystać z tego dobra mogą tylko i wyłącznie dzieci. Dla starszych ludzi szczególnie ciekawym rozwiązaniem jest rozmowa z bliskimi za pośrednictwem komunikatorów internetowych, kiedy to możemy zobaczyć drugą osobę, usłyszeć jej głos…

Cześć, nazywam się Kacper i witam Cię serdecznie na moim blogu. Treści, które wrzucam do sieci są związane bezpośrednio z tematami technicznymi i nowinkami technologicznymi. Jeśli jesteś hobbystą takim jak ja, serdecznie zapraszam Cię do lektury wpisów!